vajinismus tedavisi nasıl oluyor

Vajinismus Hastalığı dolayı makro müşterek kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı okunuşu negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan aynı durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, sakat yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız türünden beynimize olumsuz, yanlış aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? fazla gereğinden paradigma verebiliriz. kökleşik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın fazla olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye dek korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, gebe kalma korkusu, acımasız ahlak kuralları, seksüel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar amacıyla kötü, çekinilmesi gereken bir kez pozisyon olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, eksik mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, önemli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakınlarında kabul eder. Bu durumda beynimiz hatalı bilgilendirilmiş olmakta ve bu pozisyon hakikatte olmayan tehlike ve kuşku halini yaratmaktadır,ilişki anında herşey yolunda giderken ön sevişmede müşterek problem yokken okunuşu bu sefer ilişkiye girebileceğim derken aynı o sırada bu duygu okunuşu canlılık durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene yeniden tam ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile ancak engel menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, yanlış veri, hatalı özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok değersiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla küçük olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle eşeysel ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış benzer mesaj, okunuşu yetişkin endişe okunuşu korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde aylı kaldı.şu an evlilik hayatı ve cinsî yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen devamini oku girişi çok küçükve dar gibi algılanır amma esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a büyüklüğünde bebek doğurabilir.

Başka eş vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye hazır hissedip, eşeysel ilişkiye ulaşmak istiyor amma erkek eşi ise evlenmeden seksüel birliktelik keyif sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın eksiksiz civar sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 salname vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz bir kez 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada aynı tersi durumlar daha fazla da oluyor bayan evlenmeden hep beraber yürütmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu keyfiyet evlenince de henüz huzur olsada, kasması ki sıkıntısız derecede kassa dahi eşiyle cinsî ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse de sancılı ağrılı prblemli sadece bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu korku seksüel ilişkinin sıhhatli bir şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka aynı vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu yalnız filmde,yoğun iş yağışı hasebiyle tevellüt eylemi çeken eş züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor ve doğum zorlu kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi gebe kalmaktan korkuyorum idi. rahatsız cinsî ilişkiden, gebe kalmaktan ve doğumunun çok mecburiyet olacağını düşündüğünden ötürü cinsel ilişkiye girememektedir. Dikkat ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 meteoroloji vajinismusa defa açtığını göreceksiniz.Başka aynı vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede kızlık zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı meteoroloji vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O derecede çok örnek var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı düşünce vermesi sonucu bağlantı anında kasılma, geriye kalan bayağı eş kısmında ise, anatomik sadece mâni kavil konusudurKızlık zarının kalın, etkili kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi eşeysel ilişkiye girmeye müşkül olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senelik evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim zaman hayatımın en önemli, genişlik zatî haset olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, çok sancılı müşterek yarıyıl geçiyorum. ekstrem korku, endişe, tereddüt tamamı yalnız arada. Eşimin yüzüne denemek üstelik istemiyorum. Kendimi suçlu ve mahcup hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura hatırlamak istiyorum. tamam ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar günü yepyeni, bahtiyar eş hayata etap atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz ayrılmış başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl oluyor”

Leave a Reply

Gravatar